U11 LL 1 Blue, U11 (Wingham Minor Hockey)

Standings

Available Standings Previews

  • For This Team (2)
  • Other Related (8)
TeamPts
2
2
2
0
0
View Full Standings

Other League Games

  • Recent (18)
    -- Wed, Feb 21 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    7:00PM
    Arthur Vipers
    3-4
    Howick Hornets Green
    [L11E7] Howick Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:15PM
    Mt. Forest Rams
    0-3
    Listowel Cyclones 1
    [L11MS2] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:00PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    0-8
    Central Perth Predators
    [L11WS5] Elma-Logan Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Huron-Bruce Blizzard White
    13-1
    Saugeen Valley Steelheads 3
    [L11SS34] Durham & District Community Centre
    -- Tue, Feb 20 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:00PM
    Owen Sound Jr. Attack Red
    1-3
    TCDMHA Rebels
    [L11SN26] Keady Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:30PM
    Wingham Ironmen Blue
    2-3
    Listowel Cyclones 2
    [L11MS7] Steve Kerr Memorial Complex
    -- Mon, Feb 19 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    7:00PM
    Zurich Thunder
    4-7
    Howick Hornets Green
    [L11E9] Howick Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    4:45PM
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    0-6
    Walkerton Capitals 2
    [L11WN20] Walkerton Community Centre
    -- Sun, Feb 18 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    6:00PM
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    6-2
    Bruce Peninsula Predators Black
    [L11WN3] Lions Head Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    Saugeen Shores Storm 4
    4-4
    Saugeen Shores Storm 1
    [L11SN13] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    5:00PM
    Kincardine Kinucks 2
    3-0
    Bruce Peninsula Predators Red
    [L11WN6] Lions Head Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    3:00PM
    South Bruce Blades
    2-3
    Goderich Sailors White
    [L11WS9] Maitland Recreation Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    2:00PM
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    3-1
    Walkerton Capitals 1
    [L11MN18] Walkerton Community Centre
    -- Sat, Feb 17 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    5:30PM
    Wingham Ironmen Yellow
    7-2
    Mt. Forest Rams
    [L11MS9] Mount Forest Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    11:00AM
    Walkerton Capitals 1
    1-6
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    [L11MN8] Ripley Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    10:30AM
    Bruce Peninsula Predators Black
    0-9
    Walkerton Capitals 2
    [L11WN17] Walkerton Community Centre
    -- Thu, Feb 15 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Regular Season | South
    6:30PM
    Mitchell Meteors
    1-5
    Listowel Cyclones 2
    [U11LS72] Steve Kerr Memorial Complex
    [CANCELLED] MH-LL | 2023-2024 | U11 | Regular Season | Central
    6:15PM
    Saugeen Shores Storm 3
    @
    Wingham Ironmen Blue
    [U11LC131] North Huron Wescast Community Complex
  • Today (3)
    -- Thu, Feb 22 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:00PM
    Saugeen Valley Steelheads 3
    @
    Minto Mad Dogs
    [L11SS21] Palmerston Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    6:00PM
    Saugeen Shores Storm 2
    @
    AEMHA Ice Dogs A
    [L11MN2] Tara Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    7:00PM
    Goderich Sailors Black
    @
    Saugeen Valley Steelheads 1
    [L11SS27] Hanover P&H Centre
  • Upcoming (33)
    -- Fri, Feb 23 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    6:00PM
    Walkerton Capitals 2
    @
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    [L11WN16] Julie McArthur Regional Recreation Centre (1 - West)
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:30PM
    Central Perth Predators
    @
    Blyth-Brussels Crusaders
    [L11WS1] Brussels Morris Grey
    -- Sat, Feb 24 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    8:00AM
    Mid-Huron Huskies 1
    @
    Goderich Sailors Black
    [L11SS6] Maitland Recreation Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    9:00AM
    Kincardine Kinucks 2
    @
    Owen Sound Jr. Attack Gold
    [L11WN15] Julie McArthur Regional Recreation Centre (2 - East)
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    10:00AM
    Saugeen Shores Storm 2
    @
    Walkerton Capitals 1
    [L11MN19] Walkerton Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    11:30AM
    Drayton Defenders
    @
    Saugeen Valley Steelheads 2
    [L11SS31] Normanby Arena Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    11:45AM
    Zurich Thunder
    @
    Arthur Vipers
    [L11E3] Arthur Area Recreation Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    12:30PM
    TCDMHA Rebels
    @
    Saugeen Shores Storm 4
    [L11SN19] Southampton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    1:00PM
    Kincardine Kinucks 1
    @
    Saugeen Shores Storm 1
    [L11SN12] Saugeen Shores Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    1:45PM
    Shallow Lake Lakers Yellow
    @
    AEMHA Ice Dogs A
    [L11MN3] Chesley Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White North
    2:00PM
    Kincardine Kinucks 2
    @
    Bruce Peninsula Predators Black
    [L11WN2] Wiarton Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    2:15PM
    Mt. Forest Rams
    @
    Wingham Ironmen Blue
    [L11MS15] North Huron Wescast Community Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    5:45PM
    Goderich Sailors White
    @
    Mitchell Meteors
    [L11WS15] Mitchell Arena
    -- Sun, Feb 25 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    12:00PM
    Listowel Cyclones 2
    @
    Mt. Forest Rams
    [L11MS11] Mount Forest Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:15PM
    Mid-Huron Huskies 1
    @
    Drayton Defenders
    [L11SS2] PMD Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    1:30PM
    Saugeen Valley Steelheads 1
    @
    Mid-Huron Huskies 2
    [L11SS20] Hensall & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    2:30PM
    Kincardine Kinucks 1
    @
    AEMHA Ice Dogs B
    [L11SN1] Paisley Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    2:30PM
    AEMHA Ice Dogs A
    @
    Shallow Lake Lakers Yellow
    [L11MN13] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Elite Round Robin
    3:30PM
    Arthur Vipers
    @
    Zurich Thunder
    [L11E10] Zurich Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    3:30PM
    TCDMHA Rebels
    @
    Shallow Lake Lakers Black
    [L11SN23] Shallow Lake & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    5:00PM
    Goderich Sailors White
    @
    Blyth-Brussels Crusaders
    [L11WS2] Blyth & District Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    5:30PM
    Saugeen Valley Steelheads 3
    @
    Goderich Sailors Black
    [L11SS8] Maitland Recreation Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    Saugeen Shores Storm 1
    @
    Owen Sound Jr. Attack Red
    [L11SN9] Bayshore Community Centre
    -- Mon, Feb 26 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    6:30PM
    Shallow Lake Lakers Yellow
    @
    Walkerton Capitals 1
    [L11MN20] Walkerton Community Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver South
    6:30PM
    Minto Mad Dogs
    @
    Saugeen Valley Steelheads 2
    [L11SS32] Normanby Arena Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    8:00PM
    Mt. Forest Rams
    @
    Wingham Ironmen Yellow
    [L11MS19] North Huron Wescast Community Complex
    -- Tue, Feb 27 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:00PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    @
    Goderich Sailors White
    [L11WS12] Maitland Recreation Centre
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon South
    6:30PM
    Wingham Ironmen Yellow
    @
    Listowel Cyclones 2
    [L11MS8] Steve Kerr Memorial Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    7:00PM
    Saugeen Shores Storm 3
    @
    TCDMHA Rebels
    [L11SN28] Keady Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Maroon North
    7:30PM
    Saugeen Shores Storm 2
    @
    Huron-Bruce Blizzard Grey
    [L11MN6] Ripley Arena
    -- Wed, Feb 28 --
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | Silver North
    6:00PM
    Owen Sound Jr. Attack Red
    @
    Kincardine Kinucks 1
    [L11SN5] Tiverton Sports Complex
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    6:45PM
    Blyth-Brussels Crusaders
    @
    South Bruce Blades
    [L11WS17] Teeswater Arena
    MH-LL | 2023-2024 | U11 | Playoff | White South
    7:00PM
    Central Perth Predators
    @
    Mitchell Meteors
    [L11WS14] Mitchell Arena
Team Record
2023-2024
Upcoming Games
Feb
24
Sat
U11 LL 1 Blue
2:15 PM
vs Mt. Forest RamsL11MS15
NHWCC
Feb
29
Thu
U11 LL 1 Blue
6:15 PM
vs U11 LL 2 YellowL11MS16
NHWCC
Mar
02
Sat
U11 LL 1 Blue
10:00 AM
@ Mt. Forest RamsL11MS10
Mount Forest Sports
Mar
07
Thu
U11 LL 1 Blue
6:15 PM
@ U11 LL 2 YellowL11MS20
NHWCC
Mar
16
Sat
U11 LL 1 Blue
2:30 PM
vs Listowel Cyclones 1L11MS13
NHWCC
Mar
17
Sun
U11 LL 1 Blue
5:30 PM
vs Listowel Cyclones 2L11MS14
NHWCC
No events for Fri, Feb 23, 2024
No events for Sun, Feb 25, 2024
No events for Mon, Feb 26, 2024
Our Sponsors