NHWCC, Venues (Wingham Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevDecember, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
game
Bantam Rep
7:30 PM-9:00 PM
game
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
L (1-3)
7:15 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[PR-3-55]
Midget Rep
W (5-1)
8:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[MR-B-62]
Atom Girls & Atom LL
5:45 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:30 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Novice Rep
1:00 PM-2:00 PM
practice
Atom Rep
W (1-0)
2:00 PM
vs. West Grey Warriors
[AR-2-63]
Atom AE
T (3-3)
3:00 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[AR-4-48]
Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 3001
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
1/2 ice practice
Tyke Select
5:00 PM
vs. Wallace
PeeWee LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee LL
6:00 PM
vs. Seaforth Stars
[LLP-SC-45]
Tyke 1 Blue & Tyke 2 Gold
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
02030405060708
Tyke Select
5:00 PM-6:00 PM
1/2 ice game vs Hur-Bru
Tyke 1 Blue
5:00 PM-6:00 PM
1/2 ice game vs Hur-Bru
PeeWee LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL
W (5-3)
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[LLB-S-113]
Midget Girls
7:45 PM-9:00 PM
practice or game
PeeWee LL
5:15 PM-6:30 PM
Practice
Atom AE
W (3-1)
6:30 PM
vs. Mitchell Meteors AE
[AR-4-41]
Bantam Rep
W (3-0)
7:30 PM
vs. Hanover Falcons
[BR-B-53]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
L (4-6)
7:15 PM
vs. Central Perth Predators
[PR-3-54]
Midget Rep
L (2-6)
8:30 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[MR-B-60]
Atom LL & Novice Rep
4:45 PM-5:45 PM
Shared Practice
Atom Rep
W (3-2)
5:45 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[AR-2-61]
PeeWee LL
7:00 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee Rep
8:00 AM-9:15 AM
Practice
Bantam LL
9:15 AM-10:15 AM
Practice
Bantam Rep
10:15 AM-11:45 AM
Practice
4 YO Initiation Red
11:45 AM-12:45 PM
Practice
Novice Rep
W (5-3)
1:00 PM
vs. Goderich Sailors
[NR-R-73]
Atom LL
L (0-6)
2:00 PM
vs. Seaforth Stars
[LLA-W-83]
09101112131415
All Teams
8:00 AM-9:00 AM
goal clinic Nov-Atm
All Teams
9:00 AM-10:00 AM
goal clinic PW-Ban-Mid
Novice Rep
L (2-5)
6:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
[NR-R-78]
PeeWee LL
7:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[LLP-SC-41]
Bantam LL
W (4-0)
8:15 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[LLB-S-118]
Midget Girls
7:45 PM
vs. Grey Highlands Shooting Stars C
[MR31]
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM
vs. Minto Mad Dogs
[BR-B-52]
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:15 PM
vs. Goderich Sailors
[PR-3-52]
Midget Rep
8:30 PM-10:00 PM
practice
Atom Rep & Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Girls & Atom LL
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee Rep & PeeWee LL
7:00 AM-8:30 AM
Shared Practice
Bantam Rep & Bantam LL
8:30 AM-10:00 AM
Shared Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold
11:00 AM
vs. Brussels-Blyth
5/6 YO Initiation Blue
11:00 AM
vs. Brussels-Blyth
Novice Rep
12:00 PM-1:00 PM
game
Tyke 2 Gold
1:00 PM
vs. Central Perth
Tyke Select
1:00 PM-2:00 PM
Practice
Atom Girls
2:00 PM
vs. Kincardine Kinucks C
[ARC35]
Atom AE
3:00 PM
vs. Kincardine Kinucks AE
[AR-4-45]
Bantam Girls
5:30 PM
vs. Mt Forest
16171819202122
Tyke Select
3:00 PM
vs. Saugeen Shores
Tyke 1 Blue
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom LL
4:00 PM-5:00 PM
Practice
PeeWee LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Bantam LL
6:15 PM
vs. Minto Mad Dogs
[LLB-S-114]
Midget Girls
7:45 PM-9:00 PM
practice or game
Tyke 1 Blue & Tyke 2 Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom Girls
6:15 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[ARC36]
Bantam Rep
7:30 PM
vs. West Grey Warriors
[BR-B-56]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[PR-3-56]
Midget Rep
8:30 PM
vs. West Grey Warriors
[MR-B-63]
Atom Rep & Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom Girls & Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
Bantam Girls
7:30 PM
vs. Central Perth Bantam C
[BR47]
PeeWee LL
7:00 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee Rep
8:00 AM-9:00 AM
Skills & drills
Bantam Rep
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Tyke 2 Gold
11:00 AM
vs. Minto
5/6 YO Initiation White
12:00 PM
vs. Goderich
5/6 YO Initiation Gold
12:00 PM
vs. Goderich
Atom LL
1:00 PM-2:00 PM
practice
Novice Rep
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Novice Rep
2:00 PM
vs. Central Perth Predators
[NR-R-76]
Atom AE
3:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm AE
[AR-4-47]
23242526272829
Novice Rep & Tyke 1 Blue
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
4:00 PM
vs. Seaforth Stars
[AR-2-58]
PeeWee LL
5:00 PM
vs. Central Perth Predators
[LLP-SC-39]
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee LL
7:15 PM
vs. Goderich Sailors 2 Scotiabank
[LLP-SC-43]
Midget Rep
8:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[MR-B-57]
Atom Girls & Atom LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep & Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee LL
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold
11:00 AM
vs. Lucknow
5/6 YO Initiation Blue
11:00 AM
vs. Lucknow
Tyke 2 Gold
12:00 PM
vs. Brussels-Blyth
Tyke Select
1:00 PM-2:00 PM
practice
Atom LL
3:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LLA-W-86]
Bantam Girls
5:30 PM-6:45 PM
practice
3031Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04Jan 05
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Tyke Select
6:00 PM
vs. Saugeen Shores
Atom Rep
7:00 PM
vs. South Bruce Blades
[AR-2-64]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:15 PM
vs. Seaforth
Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Atom Girls & Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
Bantam Girls
7:30 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[BR53]
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Skills & drills
Bantam Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & Tyke 2 Gold
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Tyke Select
11:00 AM-12:00 PM
Practice
5/6 YO Initiation Gold
12:00 PM
vs. Goderich
5/6 YO Initiation White
12:00 PM
vs. Goderich
Novice Rep
1:00 PM-2:00 PM
practice
Atom Girls
3:00 PM
vs. TCDMHA Rebels C
[ARC45]
Bantam Girls
5:30 PM-6:45 PM
practice
Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12
Novice Rep
3:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[NR-R-74]
PeeWee LL
4:00 PM
vs. BCH Ice Dogs 1
[LLP-SC-37]
Bantam LL
5:15 PM
vs. Mt. Forest Rams
[LLB-S-112]
Midget Girls
7:45 PM
vs. Mt. Forest Rams C
[MR41]
Tyke 1 Blue & Tyke 2 Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom LL
6:15 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders 1 Black
[LLA-W-87]
Midget Rep
8:00 PM-9:15 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
Atom Rep & Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom Girls & Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
Bantam Girls
7:30 PM-8:30 PM
practice
PeeWee Rep & PeeWee LL
7:00 AM-8:30 AM
Shared Practice
Bantam Rep & Bantam LL
8:30 AM-10:00 AM
Shared Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Gold
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Blue
11:00 AM
vs. Brussels-Blyth
5/6 YO Initiation White
11:00 AM
vs. Brussels-Blyth
Tyke Select & Tyke 1 Blue
12:00 PM-1:00 PM
practice
Tyke 2 Gold
12:00 PM
vs. Seaforth
Atom Rep
1:00 PM-2:00 PM
practice or game
Atom Girls
2:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks C
[ARC52]
Venue Details
Google Maps
NHWCC
99 Kerr Drive , Wingham, On  N0G 2W0
  • Current Season

    28 - 26 - 3
  • All-Time

    501 - 554 - 89
Other Home Venues
Printed from winghamminorhockey.com on Tuesday, December 11, 2018 at 6:08 PM