NHWCC, Venues (Wingham Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
Atom Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Novice Rep
W (7-3)
4:00 PM
vs. Goderich Sailors
[NR-R-79]
PeeWee LL
L (5-7)
5:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[LLP-SC-44]
Bantam LL
T (2-2)
6:15 PM
vs. Goderich Sailors
[LLB-S-116]
Midget Girls
L (1-3)
7:45 PM
vs. Central Perth Midget C
[ME10]
Tyke Select & Tyke 1 Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom AE
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:45 PM
Practice
Atom Girls
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Bantam Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold
11:00 AM
vs. Lucknow
5/6 YO Initiation White
11:00 AM
vs. Lucknow
Atom LL
L (1-4)
12:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 1
[LLA-W-85]
Novice Rep
L (7-9)
1:00 PM
vs. Arthur Vipers
[NR-R-75]
Tyke 2 Gold
2:00 PM-3:00 PM
practice
PeeWee LL
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 310102
PeeWee LL
6:00 PM-7:15 PM
practice
Bantam LL
7:15 PM-8:30 PM
practice
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom AE
W (3-0)
6:15 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[WA-N-A10]
Bantam Rep
L (1-6)
7:30 PM
vs. West Grey Warriors
[O-B-C-PD2]
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Novice Rep
L (5-7)
6:15 PM
vs. Central Perth Predators
[NR-R-76]
Atom Rep
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Atom LL
L (0-9)
6:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LLA-W-86]
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Atom AE
11:00 AM-12:00 PM
practice
Tyke 1 Blue
12:00 PM
vs. Brussels-Blyth
Tyke Select
12:00 PM
vs. West Grey
Atom LL
L (1-3)
1:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LLA-W-84]
Bantam Rep
L (0-3)
2:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[WB-G-B12]
Atom Rep
W (6-1)
5:30 PM
vs. Georgian Shores Lightning
[O-A-C-PE2]
03040506070809
Other group
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom AE
W (3-2)
4:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
[O-AAE45-Q3-1]
Bantam LL
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Midget Girls
7:45 PM-9:00 PM
practice
Tyke group (all 3 teams) & Tyke 2 Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom AE
W (3-2)
6:15 PM
vs. Seaforth Stars
[WA-N-A12]
Bantam Rep
L (0-3)
7:30 PM
vs. West Grey Warriors
[O-B-C-PD4]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
L (2-3)
7:15 PM
vs. Central Perth Predators
[WP-G-S10]
Midget Rep
L (1-3)
8:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[WM-G-B12]
Atom LL & Atom Girls
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:45 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Bantam LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam Rep
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & Tyke 2 Gold
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice Rep
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke Select
12:00 PM-1:00 PM
practice
Tyke 1 Blue
12:00 PM
vs. Listowel
Atom LL
L (1-4)
1:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LPA-WW10]
10111213141516
Novice Rep
T (3-3)
3:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[NR-R-80]
Atom Rep
W (6-1)
4:00 PM
vs. South Bruce Blades
[O-AC-Q3-1]
PeeWee LL
L (0-6)
5:00 PM
vs. Listowel Cyclones 1 Black
[LPP-WS18]
Midget Girls
W (2-1)
7:45 PM
vs. South Bruce Blades HL
[MR55]
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom AE
W (1-0)
6:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
[O-AAE45-Q3-3]
Atom Rep
7:15 PM-8:30 PM
practice
Midget Rep
8:00 PM-9:15 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
Atom Rep
L (2-4)
7:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[WA-C-A12]
Bantam LL
W (4-3)
8:30 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LPB-MS19]
Atom Rep & Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom LL & Atom Girls
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:30 AM
Practice
Bantam Rep
8:30 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red
10:00 AM-11:00 AM
Practice
5/6 YO Initiation Gold
10:00 AM
vs. Lucknow
Tyke 1 Blue & Tyke 2 Gold
11:00 AM-12:00 PM
practice
Novice Rep
L (1-6)
12:00 PM
vs. South Bruce Blades
[WNH-PRR20]
PeeWee LL
1:00 PM-2:30 PM
Practice
17181920212223
Atom Rep
W (2-1)
3:00 PM
vs. South Bruce Blades
[O-AC-Q3-3]
Novice Rep
L (1-6)
4:00 PM
vs. AEMHA Ice Dogs
[WNH-PRR17]
PeeWee LL
W (3-2)
5:00 PM
vs. Mt. Forest Rams
[LPP-WS20]
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom Rep
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
L (6-8)
7:30 PM
vs. BCH Ice Dogs
[WB-G-B10]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom AE
L (4-5)
6:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
[O-AAE45-Q3-5]
PeeWee Rep
L (2-5)
7:15 PM
vs. Drayton Defenders
[WP-G-S11]
Midget Rep
L (1-6)
8:30 PM
vs. Goderich Sailors
[WM-G-B10]
Atom Girls
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:30 AM
Practice
Bantam Rep
8:30 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red
10:00 AM-10:40 AM
Practice
Novice Rep
10:40 AM-11:20 AM
Practice
Tyke 1 Blue
11:30 AM-12:10 PM
practice
Tyke Select
12:10 PM-12:50 PM
Practice
Atom Rep
W (3-1)
2:00 PM
vs. BCH Ice Dogs
[WA-C-A10]
Atom Girls
L (0-7)
3:00 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[ARC71]
Atom LL
L (1-11)
5:30 PM
vs. Goderich Sailors
[LPA-WW11]
2425262728Mar 01Mar 02
Atom Rep
W (4-3)
3:00 PM
vs. Brock Township Wild
[O-AC-S2-1]
Atom AE
W (6-2)
4:00 PM
vs. Essa AE Eagles
[O-AAE4/5-S2-1]
Bantam LL
L (3-8)
5:00 PM
vs. Mitchell Meteors
[LPB-MS20]
Midget Girls
W (7-2)
7:45 PM
vs. South Huron
Midget Girls
7:45 PM
vs. South Bruce Blades C
[ME13]
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
PeeWee LL
W (2-0)
6:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LPP-WS17]
Bantam Girls
L (0-2)
7:30 PM
vs. St Mary's
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
L (1-4)
7:15 PM
vs. Seaforth Stars
[WP-G-S12]
Midget Rep
L (0-7)
8:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[WM-G-B11]
Atom Rep
5:00 PM-5:45 PM
Practice
Atom AE
5:45 PM-6:30 PM
Practice
Atom LL
6:30 PM-7:25 PM
Practice
Bantam LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Atom Girls
T (3-3)
11:00 AM
vs. Saugeen Shores
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
Bantam LL
L (0-2)
5:00 PM
vs. Central Perth Predators
[LPB-MS18]
PeeWee LL
W (2-1)
6:15 PM
vs. Listowel Cyclones 2 White
[LPP-WS19]
Midget Girls
W (4-0)
7:45 PM
vs. Huron Heat
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom LL
L (0-8)
6:15 PM
vs. Kincardine Kinucks 1
[LPA-WW12]
Bantam Rep
L (2-3)
7:30 PM
vs. Goderich Sailors
[WB-G-B11]
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
Bantam Girls
L (0-4)
7:15 PM
vs. Saugeen Shores Storm C
[BR68]
Bantam LL
L (0-3)
8:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[LPB-MS17]
4 YO Initiation Red
10:00 AM-11:00 AM
Practice
5/6 YO Initiation Gold
11:00 AM
vs. South Bruce
5/6 YO Initiation Blue
11:00 AM
vs. South Bruce
5/6 YO Initiation White
11:00 AM
vs. South Bruce
Novice Rep
L (2-3)
12:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[WNH-PRR19]
Atom AE
T (4-4)
1:00 PM
vs. Essa AE Eagles
[O-AAE4/5-S2-4]
Atom Rep
W (6-3)
2:00 PM
vs. Brock Township Wild
[O-AC-S2-4]
Venue Details
Google Maps
NHWCC
99 Kerr Drive , Wingham, On  N0G 2W0
  • Current Season

    63 - 84 - 7
  • All-Time

    536 - 612 - 93
Other Home Venues
Printed from winghamminorhockey.com on Tuesday, June 18, 2019 at 7:40 PM