NHWCC, Venues (Wingham Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29
Novice Rep & Tyke 2 Gold
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
Atom Rep
W (15-0)
4:00 PM
vs. Seaforth Stars
[AR-2-58]
PeeWee LL
L (0-9)
5:00 PM
vs. Central Perth Predators
[LLP-SC-39]
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee LL
L (0-5)
7:15 PM
vs. Goderich Sailors 2 Scotiabank
[LLP-SC-43]
Midget Rep
W (3-0)
8:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[MR-B-57]
Atom LL
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep & Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee LL
7:00 AM-8:30 AM
Practice
Bantam LL
8:30 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold
11:00 AM
vs. Lucknow
5/6 YO Initiation Blue
11:00 AM
vs. Lucknow
Tyke 2 Gold
12:00 PM
vs. Brussels-Blyth
Tyke Select
1:00 PM-2:00 PM
practice
Bantam Girls
5:30 PM-6:45 PM
practice
Dec 30Dec 310102030405
Tyke Select
6:00 PM
vs. Saugeen Shores
Novice Rep
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Atom Rep
W (2-1)
7:00 PM
vs. South Bruce Blades
[AR-2-64]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
W (6-3)
7:15 PM
vs. Seaforth
Midget Rep
8:30 PM-10:00 PM
practice or game
Atom AE
4:45 PM-6:00 PM
Practice
Atom Girls
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam Girls
W (8-0)
8:00 PM
vs. Upper Maitland Mustangs C
[BR53]
PeeWee Rep
7:00 AM-8:20 AM
Skills & drills
Bantam Rep
8:20 AM-9:40 AM
Practice
Bantam LL
9:40 AM-11:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & Tyke 2 Gold
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold
12:00 PM
vs. Goderich
5/6 YO Initiation White
12:00 PM
vs. Goderich
Novice Rep
1:00 PM-2:00 PM
practice
Atom Rep
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Atom Girls
L (0-6)
3:00 PM
vs. TCDMHA Rebels C
[ARC45]
06070809101112
Novice Rep
L (3-8)
3:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[NR-R-74]
PeeWee LL
L (0-6)
4:00 PM
vs. BCH Ice Dogs 1
[LLP-SC-37]
Bantam LL
L (2-7)
5:15 PM
vs. Mt. Forest Rams
[LLB-S-112]
Atom AE & Atom Rep
6:45 PM-8:00 PM
Shared Practice
Midget Rep
7:45 PM-9:00 PM
Practice
Tyke 1 Blue & Tyke 2 Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom LL
L (0-11)
6:15 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders 1 Black
[LLA-W-87]
Midget Girls
W (7-2)
7:00 PM
vs. Mt. Forest Rams C
[MR41]
Bantam Rep
7:30 PM-9:00 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
L (1-6)
7:15 PM
vs. South Bruce Blades
[O-P-C-PB2]
Midget Rep
8:30 PM-10:00 PM
game
Atom Rep & Atom AE
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Atom Girls & Atom LL
6:30 PM-7:30 PM
Shared Practice
PeeWee LL
7:30 PM-8:30 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:30 AM
Practice
Bantam LL
8:30 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Gold
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation White
11:00 AM
vs. Brussels-Blyth
5/6 YO Initiation Blue
11:00 AM
vs. Brussels-Blyth
Tyke 2 Gold & Tyke 1 Blue
12:00 PM-1:00 PM
game
Atom Girls
L (0-6)
2:00 PM
vs. Owen Sound Ice Hawks C
[ARC52]
Bantam Rep
W (2-1)
5:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[O-AT-C-PB2]
13141516171819
Atom Rep
W (5-1)
3:00 PM
vs. West Grey Warriors
[O-AT-C-PB2]
Tyke Select
4:00 PM-5:00 PM
Practice
PeeWee LL
L (4-5)
5:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LLP-SC-42]
Bantam LL
W (4-3)
6:15 PM
vs. Central Perth Predators
[LLB-S-117]
Midget Girls
7:45 PM-9:00 PM
practice
Tyke 1 Blue & Tyke 2 Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom Girls
L (1-3)
6:15 PM
vs. Central Perth Atom C
[ARC53]
Bantam Rep
W (5-2)
7:30 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[O-AT-C-PB6]
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Bantam Girls
6:15 PM-7:15 PM
Skills & drills
PeeWee Rep
L (0-8)
7:15 PM
vs. South Bruce Blades
[O-P-C-PB6]
Atom Girls & Atom LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Atom Rep & Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:15 AM
Practice
Tyke group (all 3 teams)
8:00 AM-4:00 PM
tournament
Bantam Girls
5:30 PM-6:45 PM
practice
20212223242526
Atom Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Novice Rep
W (7-3)
4:00 PM
vs. Goderich Sailors
[NR-R-79]
PeeWee LL
L (5-7)
5:00 PM
vs. Blyth-Brussels Crusaders
[LLP-SC-44]
Bantam LL
T (2-2)
6:15 PM
vs. Goderich Sailors
[LLB-S-116]
Midget Girls
L (1-3)
7:45 PM
vs. Central Perth Midget C
[ME10]
Tyke Select & Tyke 1 Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom AE
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Bantam Rep
7:30 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:45 PM
Practice
Atom Girls
5:30 PM-6:30 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Bantam Rep
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold
11:00 AM
vs. Lucknow
5/6 YO Initiation White
11:00 AM
vs. Lucknow
Atom LL
L (1-4)
12:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 1
[LLA-W-85]
Novice Rep
L (7-9)
1:00 PM
vs. Arthur Vipers
[NR-R-75]
Tyke 2 Gold
2:00 PM-3:00 PM
practice
PeeWee LL
3:00 PM-4:00 PM
Practice
2728293031Feb 01Feb 02
PeeWee LL
6:00 PM-7:15 PM
practice
Bantam LL
7:15 PM-8:30 PM
practice
Tyke group (all 3 teams)
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Atom AE
W (3-0)
6:15 PM
vs. Listowel Cyclones AE
[WA-N-A10]
Bantam Rep
L (1-6)
7:30 PM
vs. West Grey Warriors
[O-B-C-PD2]
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Novice Rep
L (5-7)
6:15 PM
vs. Central Perth Predators
[NR-R-76]
Atom Rep
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Atom AE
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Atom LL
L (0-9)
6:15 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard
[LLA-W-86]
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
PeeWee LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam LL
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation White
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Atom AE
11:00 AM-12:00 PM
practice
Tyke Select
12:00 PM
vs. West Grey
Tyke 1 Blue
12:00 PM
vs. Brussels-Blyth
Atom LL
L (1-3)
1:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LLA-W-84]
Bantam Rep
L (0-3)
2:15 PM
vs. Listowel Cyclones
[WB-G-B12]
Atom Rep
W (6-1)
5:30 PM
vs. Georgian Shores Lightning
[O-A-C-PE2]
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
Other group
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Atom AE
W (3-2)
4:00 PM
vs. Huron-Bruce Blizzard AE
[O-AAE45-Q3-1]
Bantam LL
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Midget Girls
7:45 PM-9:00 PM
practice
Tyke group (all 3 teams) & Tyke 2 Gold
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom AE
W (3-2)
6:15 PM
vs. Seaforth Stars
[WA-N-A12]
Bantam Rep
L (0-3)
7:30 PM
vs. West Grey Warriors
[O-B-C-PD4]
Midget Rep
9:30 PM-10:45 PM
Practice
4 YO Initiation Red & 5/6 YO Initiation Blue
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
5/6 YO Initiation Gold & 5/6 YO Initiation White
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
PeeWee Rep
L (2-3)
7:15 PM
vs. Central Perth Predators
[WP-G-S10]
Midget Rep
L (1-3)
8:30 PM
vs. TCDMHA Rebels
[WM-G-B12]
Atom LL & Atom Girls
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:30 PM-7:45 PM
Practice
PeeWee Rep
7:00 AM-8:00 AM
Practice
Bantam LL
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Bantam Rep
9:00 AM-10:00 AM
Practice
4 YO Initiation Red & Tyke 2 Gold
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Novice Rep
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Tyke 1 Blue
12:00 PM
vs. Listowel
Tyke Select
12:00 PM-1:00 PM
practice
Atom LL
L (1-4)
1:00 PM
vs. Kincardine Kinucks 2
[LPA-WW10]
Venue Details
Google Maps
NHWCC
99 Kerr Drive , Wingham, On  N0G 2W0
  • Current Season

    52 - 65 - 5
  • All-Time

    525 - 593 - 91
Other Home Venues
Printed from winghamminorhockey.com on Monday, February 18, 2019 at 11:49 AM